środa, 27 lutego 2013

Sunday Fashion Brunch

Mam dla was krótką, spontaniczną relacje z Sunday Fashion Brunch, wydarzenia organizowanego przez projektantkę Joanne Hawrot oraz stylistę i modela- Oskara Bachonia. Zwróćcie uwagę na te osoby, uważam je za szczególnie interesujące. Są jednymi z wielu artystów, którzy tworzą z sukcesem, a co w tym najlepsze, zostają w Krakowie.
Program wydarzenia zapewniał performens w formie pokazu, gdzie mogliśmy zobaczyć przedsmak kolekcji Joanny Hawrot, która zostanie pokazana w Nowym Jorku. Natomiast fryzury stylizował Oskar Bachoń.
Kolejnym punktem wydarzenia był panel dyskusyjny pod tematem "Fashionholizm". W dyskusji wzięli udział Edyta Potrząsaj, fotograf znana z nieszablonowych sesji zdjęciowych, Tobiasz Kujawa, krytyk mody i bloger oraz wcześniej wspomniany Oskar Bachoń. 
Czym zatem jest fashionholizm? Przepychem, przesadą, totalnym oddaniem się modzie, pogrążeniem, fascynacją, odwagą? Myślę, że każde z określeń nadaje się do umieszczenia w "definicji". 
Poruszany był również temat tego, jak scentralizowane jest miejsce sztuki w Polsce. Tym centrum, jak można się domyślić, jest Warszawa. Prędzej czy później wielu artystów tam własnie ucieka i już zostaje. Jak Warszawa postrzega w inne miasta? "Warszawa widzi tylko Warszawę"- mówi Tobiasz Kujawa.
Czy można działać i mieć z tego zysk, satysfakcje w innym większym mieście niż Warszawa? Pewnie tak. Zakładam, że jest ciężej, że dłuższa droga, ale warto. Im bardziej będziemy się starać, tym większe prawdopodobieństwo, że utworzymy kolejne "centrum" sztuki. 

Po panelu dyskusyjnym był czas, aby z bliska przyjrzeć się projektom fascynatorów tworzonych przez Ella Gajewska Millinery, marce MYS Shoes, której producenci dają Ci możliwość zaprojektowania własnych butów z oryginalą biżuterią. Również Joanna Hawrot przedpremierowo pokazała swoją nową kolekjcę. 

Dodatkowo zrobiliśmy krótki wywiad z Tobiaszem. Zapytaliśmy czym według niego jest fashionholizm, jak wyglądała jego droga do "przesiąknięcia modą" oraz o jego spostrzeżenia w  ocenie mody. 
Jeśli jeszcze nie jest wam znany jego adres bloga, to freestylevoguing.com


Wydarzenie kameralne, a jednocześnie pełne niespodzianek. I mówię tutaj dosłownie, sami zobaczycie w naszej relacji. Ta wielka paczka, to nagrody, które wylosował Piotr. 
Myślę, że to jest dobre miejsce na podziękowania z naszej strony dla sponsorów nagród, dziękujemy :)

Autorem zdjęć z relacji jest Piotr Januszkiewicz  ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz