piątek, 17 maja 2013

Focus on...

Twiggy. Ona była naszym tematem przewodnim przy pracy z Aleksandrą Zaborowską oraz Anną Nocoń. Że ja się wcześniej nie pochwaliłam tą współpracą, sama sobie się dziwie. Bez marudzenia efekty przedstawiam dziś. Jako, że zaczął się Miesiąc Fotografii w Krakowie, to i ja swoim postem jestem in. Szczególnie, że tematem Miesiąca jest moda! 
Wracając do sesji, moją rolą było przygotowanie stylizacji, makijaż robiła Jola Uzolnik. 
W Twiggy wcieliła się Anna, niesamowicie profesjonalna i piękna modelka, która ma na swoim koncie m.in. okładkę portugalskiego Vogue. 
A za sznurki pociągała, mistrzyni w swojej dziedzinie, Aleksandra Zaborowska. Dziewczyna bardzo utalentowana, pewna tego co robi, a do tego skromna. Kiedy robiła zdjęcia, stąpała cichutko wokół modelki, jakby nie chciała przeszkodzić "rzeczywistości", którą chce ująć w swoich fotografiach. Patrząc na nią przy pracy, widać jak rozmyśla nad kolejnym kadrem, jak pracuje jej wyobraźnia, jednak wszystko odbywa się w obłędnym spokoju, jakby stąpała po lodzie (w pozytywnym znaczeniu oczywiście). Dziękuję wam dziewczyny za świetną współpracę!

A przy okazji, jak już wspominałam o Miesiącu Fotografii, zapraszam Was w sobote, 18 maja o 14:00 na otwarcie wystawy "Pogranicza Mody" w Bunkrze Sztuki, gdzie m.in. będzie można zobaczyć efekty projektu "Strój na niedziele" w ramach działań interaktywnych. Dodam jeszcze, że maczałam w tym palce :)

Ps. dla kulturoznawców: 
"Bronisław Malinowski, jeden z klasyków antropologii kulturowej, napisał kiedyś, że poprzez refleksję nad zwyczajami żywieniowymi i życiem seksualnym można badać daną kulturę jako całość. Założeniem zespołu kuratorskiego wystawy Pogranicza mody było przeświadczenie, że ubranie oraz związane z nim zachowania i zwyczaje mogą w analogiczny sposób pozwolić na przyjrzenie się kulturze współczesnej."

Także zapraszam!2 komentarze:

  1. wow! cudowne zdjęcia i modelka <3

    zapraszam do konkursu!
    - A.
    adriannaislookingforastyle.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń