sobota, 9 sierpnia 2014

Dualia bag„Pod marką DUALIA kryje się projektantka Karolina Półchłopek.
Ten autorski projekt zakłada tworzenie biżuterii z niestandardowo dobranych materiałów, dzięki kombinacji elementów i znalezionych obiektów powstaje oryginalny, przyjemnie nostalgiczny design, nowatorski i ponadczasowy.
Wykorzystywane materiały to metale, bawełna, tkaniny, skóra, filc, liny i inne. Zamknięte w pięknej formie, odzwierciedlają skrajne emocje. Limitowane kolekcje budzą podziw. ” Tak sama autorka opisuje swoją twórczość na stronie głównej marki. 

Kiedy myślę o projektach Dualii, w pierwszej kolejności przypominam sobie o naszyjniku stworzonym na bazie łączonych, białych trójkątów. Dzisiaj możemy znaleźć podobne projekty w ofercie, aczkolwiek tamten jeden, który widziałam podczas mojej pierwszej wizyty na FW w Łodzi, był wyjątkowy i jak widać jedyny. 

Dualia to marka, która ewoluuje. Pamiętam, jak na początku, w ich ofercie można było znaleźć głownie biżuterie. Parę miesięcy, później, na kolejnej edycji FW, dostępne były już dzianiny. Jeśli pamięć mnie nie myli były to głównie długie i krótkie bluzy oraz tiszerty. Szare, bo szare, ale to co je wyróżniało to jakość. Bluza, którą przymierzałam była bardzo przyjemna dla skóry. 

„Pierwszy projekt. Był to naszyjnik z łańcuchami i śrubkami, byłam podekscytowana, kiedy go zrobiłam i tego samego wieczoru założyłam go na imprezę. Reakacje moich znajomych utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie powinnam na tym projekcie poprzestać.” 

I tutaj moje ukłony dla autorki. Dlaczego? Ponieważ wiele razy sama próbowałam coś tworzyć, czy biżuterie, czy ubrania. A tu coś dla siebie zrobiłam, dla koleżanek. Też się podobało, ale nigdy nie poszłam dalej i nie zainwestowałam w to 100% czasu. Tak szybko jak moja przygoda się zaczynała, tak też szybko się kończyła. 

W przypadku Karoliny, od biżuterii, po ubrania, aż do toreb. Jak długo znam tą markę, tak dopiero teraz jestem posiadaczką torby. Skromnej, grafitowej z małym detalem. Mam tu na myśli śruby, którymi przymocowane są rączki. Niby nic, a jednak ogromna różnica.
Same doskonale wiecie, jak ciężko jest kupić torbę, która będzie spełniała wiele naszych oczekiwań. Mi zależało na czerni, dobrej jakości, pojemności i na tym, abym mogła ją często nosić. Aby pasowała niezależnie od stroju i nastroju. 
Torba od Duali jest większa niż A4, ma w środku kieszeń na zamek oraz dwie kieszenie z zewnątrz, które idealnie współgrają z prostotą projektu. Tak jak ta bluza, którą kiedyś przymierzałam, i w tym przypadku mamy doczynienia ze świetnej jakości tkaniną. 
Ceny? Od 140 zł za torbę tej samej wielkości, którą ja mam do 189 zł za torbę w rozmiarze XXL.
Jeśli mam oceniać, moim zdaniem ceny są adekwatne do jakości produktu, dlatego szczerze Wam polecam. 


Zapraszam na stronę DUALIA oraz na funpage i zakupy !
najlepsze na podwieczorek :) 


informacje do tekstu pochodzą z: 
http://dualia.pl/o-mnie
http://www.artbiznes.pl/index.php/dualia-zachwyt-w-oczach-patrzacego/

2 komentarze: